Rīgas Imantas vidusskolas kora UNDA meitenes kora vadītājas Ritas Birzules un pavadošo skolotāju vadībā devušās ārzemju koncertbraucienā uz Austriju, Vāciju, Šveici un Franciju! Meitenēm ieplānoti divi koncerti - viens Vācijā, otrs Šveicē, kā arī milzum daudz ekskursiju un pat ūdens atrakciju parka apmeklējums. Lai skaisti piedzīvojumi meitenēm un izturība skolotājām Ritai Birzulei, Aigijai Grāvītei, Gitai Zelkai, Ivetai Veinbergai, Kristīnei Ziņģītei-Otisonei un Dacei Rammai-Gruntei! Paldies vecākiem par atbalstu savām meitām! 

FOTO

 

Meitenes kopā ar skolotājām ieradušās Čehijas 2. lielākajā pilsētā Brno, iekārtojušās viesnīcā un izbaudījušas pastaigu pa naksnīgo pilsētu. Brno pilsētas statusu ieguvusi 1243. gadā, par skaisto pilsētu savulaik cīnījušies prūši ar zviedriem Trīsdesmitgadu karā. Meitenes uzkāpa baznīcas kalnā, pilsētas ugunis bija viņām pie kājām. Sajūsma! Un pār Brno izskanēja latviešu dziesmas!

FOTO

 

Brokastis paēstas, somas saliktas, kāpjam autobusā un dodamies uz Zalcburgu. Paliec sveika, Brno!

FOTO

 

Kora UNDA meitenes uz Čehijas - Austrijas robežas atzīmē kora dalībnieces Ievas 10 gadu jubileju! Pāri robežām izskan "Daudz baltu dieniņu" 

FOTO

 

Šodien esam atbraukušas uz Zalcburgu un iekārtojušās viesnīcā skaistās istabiņās. Esam ar funikulieri uzbraukušas klostera kalnā un apskatījušas Marionešu izstādi, apskatīts un ieskandināts arī Zalcburgas Doms. Apskatīta Mocerta dzimtā māja. Pastaigājāmies Maribelles pils dārzā. Pavasarīgais lietus mūs nenobaidīja, jo Zalcburgā bieži līstot. Pagatavotas un paēstas vakariņas, par tām mīļš un liels paldies mūsu skolotājām!

FOTO

 

Šodien apmeklējām sāls raktuves netālu no Zacburgas. Visas uzģērbām aizsargtērpus un devāmies raktuvēs iekšā. Tur tik sākās piedzīvojumi! Ar vilcieniņu tikām aizvestas pazemē, gājām pa eju labirintiem, pa stāviem slīdkalniņiem laidāmies arvien dziļāk pazemē, ar peldošo platformu pārpeldējām sāls ezeru. Klausījāmies gida Filipa stāstījumu angļu un vācu valodās ar skolotāju radošu tulkojumu. Pazemē pavadījām 1,5 stundu, uzzinājām sāls īsteno vērtību. Iepērkoties suvenīru veikaliņā, mūsu galvenais suvenīrs – sāls. Tagad mūsu ceļš ved uz Minheni Vācijā. Rīt būs jauna piedzīvojumiem bagāta diena!

FOTO

 

Meitenēm jauns piedzīvojums Vācijā - brauciens ar prāmi! No Marburgas pārcēlušās pār Bodenezeru (Bodensee), kas ir ezers uz Austrijas, Vācijas un Šveices robežas, meitenes nonāca skaistajā pilsētā Konstance, ieskandināja pilsētas baznīciņu un pastaigājās pa vecpilsētu. Tālāk meiteņu ceļš jau veda uz Freiburgu, kur šovakar notiek pirmais koncerts.  

FOTO

 

RIV kora UNDA meitenes 11. marta vakarā pēc skaistās pastaigas pa Konstanci sniedza brīnišķīgu koncertu klosterī! Pēc koncerta mūķenes mūsu kori cienāja ar pašceptu picu. Vēlāk meitenes iekārtojās jaukās un mājīgās istabiņās Bērzainē - latviešu kultūras centrā Freiburgā. Šodien kopā ar skolotājām izbaudīta šī skaistā Vācijas pilsēta!  

FOTO

 

RIV kora UNDA meitenes koncertbrauciena ietvaros 12. marta vakarā sniedza koncertu Bērzaines latviešu kopienai Vācijā! Vietējie latvieši pēc koncerta teica, ka viņiem bijis liels gods klausīties meiteņu dziedājumā. Mūsu meitenes jutušās gaidītas un novērtētas, saņēma gan ziedus, gan konfektes un aicinājumu braukt ciemos vēl!  FOTO   Meitenes 13. martā izbrauca no Bērzaines Vācijā, kur apmetušās uz vairākām dienām, un devās uz Franciju, lai apskatītu pili un senas pilsētas, no kurām visskaistākā bija Kolmāra - Francijas mazā Venēcija. Dienas otrajā pusē meitenes pabija arī Šveicē, Bāzelē, kur nokļuva krāšņā ielu karnevālā. Iespaidiem bagātās dienas vakarā meitenes kopā ar skolotājām atgriezās atkal Vācijā, Bērzainē.  FOTO   RIV kora UNDA meitenes 16. marta rītā pateicās par laipno uzņemšanu un atvadījās no mūsu tautiešiem Bērzainē, un ar autobusu devās aplūkot kalnus. Tur plosījās dabas stihija, tāpēc šoferi pieņēma lēmumu ceļu augšup pa kalnu serpentīnu neturpināt, bet doties atpakaļ. Meitenes veiksmīgi tika atpakaļ pavasarī un devās uz ūdens atrakciju parku, kur 5h baudīja ūdens priekus, un nu gatavojas naktsmieram Švarcvaldē. FOTO