Rīgas Imantas vidusskolā 10. februārī tika rīkota RESTARTA diena! Skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās animācijas filmas “Projām”, “Pavasaris Vārnu ielā”, “Zīļuks”, “Meža sargi”, “Kaķīša dzirnaviņas”. No latviešu filmu klasikas skolēni skatījās “Cilvēka bērns”, “Vella kalpi”, “Nāves ēnā”. Vecāko klašu skolēni izvēlējās latviešu spēlfilmas “Jelgava 94”, “Bille”, “Leiputrija”, “Aiz kadra”, “Vai viegli būt jaunam”.

Skolēni sniedza savas atsauksmes par redzētajām filmām. Lūk, neliels ieskats!

Filma “Projām” skolēniem šķita dīvaina, jo pirmo reizi redzējuši filmu bez vārdiem, tādēļ, viņuprāt, nepierasti. Skolēni saskatīja filmas galveno domu, proti, filma stāsta par drosmi, draudzību un savu baiļu pārvarēšanu.

Dažas filmas tika skatītas vairākas reizes, piemēram, “Kaķīša dzirnavas”. Šī filmiņa likusi skolēnam padomāt par to, kā es pret citiem izturos un kā citi izturas pret mani.

Skolēniem interesanti bija redzēt, kā viņu vienaudži domāja pagājušajā gadsimtā - citos laikos - filma “Jelgava94”.

Daudz smieklīgu momentu skolēni saskatīja filmā “Cilvēka bērns”.

Dažiem skolēniem pēc animācijas filmas “Pavasaris Vārnu ielā” noskatīšanās ir vēlme izveidot savu animācijas filmu un izlasīt grāmatu ”Vārnu ielas republika”.

Arī dokumentālā filma “Vai viegli būt jaunam” uzrunājusi jauniešus. 12. klases skolēns Kristaps pēc filmas noskatīšanās, nonācis pie atziņas – “Jaunība nav tikai skola, mājas, brīvības sajūta, bet tie ir arī pienākumi, patstāvība, atbildības sajūta. Šī filma liek aizdomāties par to, kas ir skola, ko darīt pēc skolas pabeigšanas, ko iesākt ar savu dzīvi, kāpēc mēs vispār dzīvojam, kādi ir mūsu mērķi, ko mēs gribam sasniegt”.

Jaunāko klašu skolēni atgriezenisko saiti par filmām zīmēja un veidoja no plastilīna.

Pēc filmas noskatīšanās gan maziem, gan lieliem bija iespēja vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, izbaudot ziemas priekus!

Atliek secināt, ka RESTARTA diena ir izdevusies, un nu ar jauniem spēkiem atgriežamies pie saviem pienākumiem!

Paldies skolēniem, kuri dalījās ar savām pārdomām, atziņām, secinājumiem!