12. martā Rīgas Imantas vidusskolas 8.c klases skolēni krievu valodas stundā dzēra tēju un mielojās ar cepumiem, konfektēm un pankūkām. Vai zināt, ka šajā nedēļā norisinās “Masļeņicas” svētku svīnības? Pēc krievu senajām tradīcijām Masļeņicas nedēļā ir pieņemts doties ciemos, kā arī pašiem uzņemt draugus un cienāt tos ar garšīgām pankūkām.

8.c klases krievu valodas stundu apciemoja arī klases audzinātāja Jeļena Jesajeva un pastāstīja par pankūku cepšanu savā ģimenē un Masļeņicas tradīcijām, kuras pēc vecmāmiņas stāstiem atceras no savas bērnības.

Krievu valodas skolotāja Diāna Gončarika iepazīstināja ar Masļeņicas senajām tradīcijām: kā tika svinēti šie svētki, kāpēc tajos pieņemts ēst tieši pankūkas, ko simbolizē pankūka.

Skolēni aktīvi piedalījās stundā, atbildēja uz jautājumiem, paši tulkoja un atkārtoja frāzes un izteicienus, kā arī stāstīja par to, kādas pankūkas viņiem garšo visvairāk.

Krievu valodas skolotāja un 8.c klases audzinātāja pateicas skolēniem par atbildīgo attieksmi pret mācībām, aktīvo darbu stundās un smaidīgajām sejām! Paldies krievu valodas skolotājai par interesanti noorganizēto stundu!