Erasmus+ projekta “Uzasināsim savus prātus un bagātināsim savas dzīves, veidojot Eiropas TV kanālu!” ietvaros Rīgas Imantas vidusskolas organizētā virtuālā mobilitāte ir noslēgusies.

Vai zināt, kā organizēt un vadīt interviju, lai intervējamais justos brīvi un atbildētu labprātāk uz jūsu jautājumiem? Šīs un citas žurnālista darba nianses projekta dalībniekiem palīdzēja apgūt žurnālistikas studente Jūlija Bite, kas pati vēlāk kļuva par intervējamo. Neviltots satraukums un milzīgs jautājumu birums pārsteidza ne tikai projekta viesi, bet arī projektā iesaistītos skolotājus. Būdama Re:Baltica darbiniece, Jūlija izstāstīja, kā tiek izvērtēta tekstuālā un vizuālā informācija, kas parādās publiski, lai noteiktu tās ticamības pakāpi, minot vairākus konkrētus piemērus. Vēlāk starptautiskās komandās skolēni paši veidoja plakātus par to, kā pamanīt nepatiesu informāciju un par tās cēloņiem un sekām, kļūstot zinošāki un prasmīgāki darbam ar informāciju. Projekta noslēgumā daudzi apliecināja savu vēlmi un gatavību strādāt par žurnālistiem.

Saeimas deputāte Krista Baumane, viesojoties projekta virtuālajā preses konferencē, atbildēja uz skolēnu sagatavotajiem nopietniem un personīgiem jautājumiem, kā arī pastāstīja par Saeimas darba ikdienu un pienākumiem. Galvenā atziņa – viens nav cīnītājs, tāpēc jāmeklē domubiedri, lai kopīgiem spēkiem padarītu dzīvi labāku visiem.

Lielu sajūsmu skolēniem radīja arī virtuālā ekskursija Rīgas Motormuzejā, kur gides Marinas Kručānes vadībā viņi uzzināja faktus par autobūves vēsturi un pat lidaparātiem, kas tika ražoti Latvijā.

Aktīvie starpbrīži starp nodarbībām tika pavadīti Rīgas Imantas vidusskolas skolēnu sagatavoto vingrojumu vadībā. Tos var atrast projekta TV kanālā

Paldies visiem Rīgas Imantas vidusskolas skolēniem, kas sagatavoja arī filmas angliski projekta TV kanālam, īpaši populāra izradījās viena no 12. klases veidotajām. TV kanālā var atrast video par Rīgas Imantas vidusskolu un sadarbības skolām un valstīm, kā arī par projekta aktivitātēm nu jau 2 gadu garumā.

Projekta aktivitāšu noslēgumā iesaistītie skolēni dalījās ar savu pieredzi. Te būs dažas no RIV skolēnu atziņām:

* Es esmu sapratis, ka es varu izdarīt vairāk, nekā es domāju, ka varu. Mana sadarbība ar cilvēkiem ir palielinājusies. Es esmu gatavs turpināt iet tālāk un tālāk.

* Par sevi es atklāju to, ka es zinu angļu valodu labāk, nekā man likās, es nedomāju, ka es varētu runāt ar cilvēkiem, kuri nerunā latviski. Tagad man šķiet, ka es arī varētu būt žurnāliste. Liels jums paldies par šo projektu!

* Par sevi es atklāju, ka, ja es kļūdīšos, tad nekas slikts nenotiks. Man dzīvē ļoti noderēs, kā atpazīt īstas no neīstām ziņām.

* Es atklāju, ka varu būt žurnāliste un ka nevajag kautrēties citu cilvēku priekšā.

* No paša sākuma es baidījos, ka nevarēšu sarunāties ar bērniem no citām valstīm, bet es tagad esmu sapratusi, ka tas ir ļoti interesanti!

* Es uzzināju daudz vairāk par sevi un par to, ko es varu izdarīt. Ko varu pateikt un pieveikt, ja gribu. Šis projekts palīdzēja iepazīt veselu profesiju, kā arī lika aizdomāties par nākotnes profesiju izvēli. Esmu sapratusi, cik es varu un gribu izdarīt un ka esmu atvērusies šai profesijai.

Liels paldies angļu valodas skolotājai un projekta koordinatorei Inesei Tepeorenai par ieguldīto milzīgo darbu projekta aktivitāšu organizēšanā un angļu valodas skolotājai Allai Ponomorjovai par līdzdarbošanos projekta aktivitāšu plānošanā un realizācijā.

Erasmus+ projekti ir vērtīga pieredze, kas noderēs gan skolēniem, gan skolotājiem, tāpēc aicinām ikvienu izmantot iespēju piedalīties starptautiskos projektos, ja rodas tāda iespēja!