Pandēmijas ierobežojumi ir beigušies, un Rīgas Imantas vidusskolas vecāko klašu skolēni steidz to izmantot, vācu valodas stundās dodoties uz Vecrīgu un meklējot vācu kultūras pēdas Rīgas vēsturē.
Pirmās vācu bīskapa un bruņinieku pilis, iespaidīgas gotiskās baznīcas (skolēni atceras, ka par arhitektūras stiliem runāts kultūras pamatu stundās), kas ir Alberts un kas Rolands, kāpēc Rīgu sauc par Rīgu, kas ir ģildes un kāpēc viena ir “mazā” un otra “lielā”, un kas tie Melngalvji tādi ir …. Izrādās, ka šur tur vēl var redzēt uzrakstus vācu valodā, ko kopīgiem spēkiem pat var iztulkot.
Bagātajā Hanzas pilsētā Rīgā ir saglabājušās apmēram 20 no 160 noliktavu ēkām – ēkas, kuras var atpazīt, paskatoties augšup, ko ikdienā ne vienmēr darām. Brēmenes muzikanti savukārt atgādina par to, ka vairāk kā 30 gadus Rīga un Brēmene ir partnerpilsētas.
Prieks par skolēnu ieinteresētību un aizrautību! Paldies vācu valodas skolotājai Unai Brokai, kura noorganizēja ekskursiju, lai ļautu dvēselei un garam palidot ārpus laika un telpas šajā siltajā laikā!