No 2019. gada februāra Rīgas Imantas vidusskola iesaistījusies Pasaules kultūras mantojuma pilsētu organizācijas (OWHC) Centrālās un Austrumeiropas reģiona vidusskolu sadarbības projektā ‘’Mūsu vēstures spogulis ir pasaules kultūras mantojuma pilsētās’’.
Projekta koordinatore skolā: angļu valodas skolotāja Māra Radziņa
Par viesošanos Slovākijā stāsta 11.a klases skolēni:
Šogad piedalījāmies skolas projektā kopā ar Banskás Štiavnicas, Budapešta, Krakowas skolēniem UNESCO projektā “Nice places to live and visit”. Tika izvēlēti 5 dalībnieki no katras skolas. Katrai skolai bija jaizveido prezentāciju, pārstāvot savu valsti un iekļaujot UNESCO mantojumu. Mēnesi pirms projekta sākuma mēs sākām gatavoties. Uztaisījām video, kurā ir redzamas Latvijas UNESCO ēkas un mūsu skola, Rīgas Imantas vidusskola. Divas no Latvijas pārstāvēm sagatavoja deju, un visi iemācijās dziesmu. Lai mūs labāk atcerētos, mēs sagatavojām cienastu ar dažādiem Latvijas sieriem, melno maizi, konfektēm un kvasu, kā arī dažādas dāvaniņas programmas vadītājiem un citu valstu pārstāvjiem.
Ceļš uz Slovākiju bija garš, tāpēc pa nakti palikām Polijā. Kad atbraucām uz Slovākiju, Banská Štiavnicā mēs visi jutāmies diezgan satraukušies. Noteikti palīdzēja tā vakara “Ice breaking activities”. Slovākijā apskatījām daudz ļoti skaistas vietas, kas ir iekļautas UNESCO mantojuma sarakstā, vislabāk patika staigāt vecajās raktuvēs, kuras ir izvietojušās pa visu Banská Štiavnicu. Bija arī izdevība ēst slovāku nacionālo ēdienu. No visām mums sagatavotām aktivitātēm, visvairāk patika ’’city game’’, kur vajadzēja sadarboties ar savu internacionālo grupiņu un atrast dārgumus, alternatīvais teātris, kurā skanēja vairākas Apvienotās Karalistes grupas un izpildītāji, kā arī ’’zelta attīrīšana’’, pēc kuras varēja paturēt sev atrasto zeltu. Kad beidzot pienāca prezentēšanas brīdis, to novadījām ar smaidu sejā, jo viss līdz galam bija sagatavots. Šīs programmas laikā visvairāk saudradzējāmies ar ungāriem un viņu skolotājiem, proti, arī slovākiem, kas visu šo laiku bija mūsu gidi, un vēl joprojām ar viņiem sarakstāmies. Mēs nevaram sagaidīt, kamēr nākamajā gadā viņi brauks uz Latviju. Kopumā mums ļoti patika šī iespēja aizbraukt uz Slovākiju izveidot jaunus kontaktus, draugus, iepazīt mums jaunu kultūru, pat Slovākijas kalni nespēja mūs apturēt, tikai ceļš no Latvijas līdz Banská Štiavnicas bija ļoti garš un nogurdinošs.
No 18.-20. februārim mūsu skolas angļu valodas skolotāja Māra Radziņa kopā ar RD IKSD Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas galveno speciālisti Veltu Zdanovsku viesojās Slovākijas pilsētā Banska Štiavnicā, lai piedalītos projektā iesaistīto vidusskolu pārstāvju 1. sagatavošanās sanāksmē, kurā piedalījās arī Slovākijas, Polijas un Ungārijas pārstāvji.
Intensīvas darba dienas laikā 19.02.2019. visu iesaistīto valstu pārstāvji vienojās par projekta 2.posmu, kas notiks Banska Štiavnicā no 27.05.2019.-31.05.2019. Katru valsti drīkst pārstāvēt 5 skolēni (3 meitenes/2 zēni) vai (3 zēni/2 meitenes) vecuma grupā no 16-18 gadiem, kuri būtu atraktīvi un radoši, lai varētu sazināties, komunicēt un parādīt savas prasmes, pārstāvot savu skolu un, protams, valsti. Mājas uzdevums – sagatavot projekta logo (iesūtāms pirms tikšanās), kā arī informāciju par pasaules kultūras mantojuma objektiem Latvijā, ko prezentēs tiekoties.